Skip to main content

Codziennie pielęgnujemy nasze włosy, paznokcie, cerę. Dbamy o nasze auta, rowery czy telefony.

Czasem zapominamy, że konserwacja ubrań i butów, przede wszystkim tych skórzanych, sprawia, że mogą one nam służyć przez lata.

Skóra jest jednym z najszlachetniejszych materiałów naturalnych, dlatego wymaga troski oraz regularnej pielęgnacji. Systematyczne natłuszczanie, ochrona przed niepożądanymi zjawiskami atmosferycznymi oraz impregnacja to czynności, które pomogą przedłużyć żywotność butów oraz sprawią, że walory estetyczne bedą jeszcze bardziej zadowalające.

Każdy rodzaj skóry wymaga innych technik impregnacji, czyszczenia czy naprawy. Dopasowanie właściwej metody jest pierwszym krokiem do osiągnięcia pożądanych efektów.

 

W Atelier Davide oferujemy Państwu dwa rodzaje skórzanych butów – zamszowe/nubuk oraz te ze skóry licowej.

Kupując buty zamszowe lub nubuk należy pamiętać o pierwszym i najważniejszym kroku – impregnacji nowej pary. Dzięki temu but staje się mniej podatny na zabrudzenia oraz zachowuje swój kolor na dłużej. Odrestaurowanie pary butów, które zostały zaimpregnowane przed pierwszym użyciem jest dodatkowo łatwiejsze oraz wiąże się z mniejszymi kosztami. Dodatkowo, jako jedni z nielicznych na polskim rynku proponujemy naszym Klientom impregnację butów, która sprawi, że staną się one odporne na wodę.

Buty ze skóry licowej to buty wyjątkowo miękkie i delikatne, a odpowiednio zakonserwowane oraz pielęgnowane, mogą posłużyć Właścicielce lub Właścicielowi przez długie lata. Podobnie do butów zamszowych czy z nubuku, pierwszy krok do dbania o nową parę to nakremowanie jeszcze nieużywanych butów. W ten sposób zabezpieczamy je przed pęknięciami na zgięciach oraz sprawiamy, że kolor skóry stanie się głębszy.

Skórzane mogą być także podeszwy, tak jak na przykład w przypadku butów Santoni, oferowanych w Atelier Davide. Gdy skórzana podeszwa ulegnie zniszczeniu poprzez długotrwałe użytkowanie, proponujemy Państwu renowację poprzez naoliwienie jej produktami najlepszej jakości. W ten sposób nie tylko zyskujemy całkiem nowy spód buta, ale także sprawiamy, że jest on bardziej odporny na wodę i trudne warunki atmosferyczne.

Buty kochają prawidła! Te z drzewa cedrowego zapewniają naszym butom dłuższą żywotność oraz sprawiają, że nawet wiekowa para ulubionych monków czy kozaków będzie wyglądała jak nowa. Codzienne naciąganie skóry za pomocą prawideł powoduje, że but nie traci swojego kształtu, nie ulega deformacji oraz zachowuje swoją piękną, oryginalną linię. Dlatego też w naszej ofercie posiadamy cedrowe prawidła, które zawsze proponujemy naszym Klientom kupującym buty w butiku.

W naszym Atelier Davide do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Znamy jego potrzeby i wychodzimy im na przeciw. Dlatego też oferujemy kompleksową renowację i odnowę, naprawę czy też czyszczenie skórzanych butów i akcesoriów.

Nasz specjalista, z którym współpracujemy od lat, uczynił z renowacji butów istny majstersztyk. Dziesiątki zadowolonych Klientów, którzy nam zaufali, do dziś cieszą się z noszenia swojej najwygodniejszej pary butów czy użytkowania ulubionej torby.

Produkty dla niego

Brązowe Monki Santoni

Ciemnoszare Monki Santoni

Granatowe Monki Santoni

Brązowe Loafersy Santoni

Zamszowe Loafersy Santoni

Granatowe Loafersy Z Klamerką Santoni

Summer Walk Loro Piana

Brązowe Loafersy Santoni

Produkty dla niej

Botki Ze Zdobieniem Fabiana Filippi

Loafersy Fabiana Filippi

Kozaki Kiton

Kozaki Kiton