Brunello Cucinelli to włoska, luksusowa marka modowa sygnowana nazwiskiem jej założyciela, nazywanego „projektantem-filozofem”.

Dbałość o środowisko naturalne oraz etykę pracy to naczelne wartości rodzinnej firmy odzieżowej pochodzącej z włoskiego regionu Umbria. Od końca lat 70-tych Brunello Cucinelli specjalizuje się w produkcji odzieży z kaszmiru, czyli miękkiej wełny z kóz, która charakteryzuje się wyjątkową delikatnością i puszystością. Cucinelli osobiście podróżuje każdego roku w góry Mongolii, aby kupować kaszmir bezpośrednio od lokalnych producentów.

Dom mody Brunello Cucinelli ma w swojej ofercie kolekcje damskie i dziecięce, ale skupia się na tworzeniu luksusowych garniturów męskich, okryć wierzchnich i kolekcji utrzymanych w stylu smart-casual, w których dominują klasyczne fasony i delikatne kolory ziemi. Według Brunello Cucinelli męska garderoba powinna składać się w głównej mierze z miękkich swetrów, lekkich kurtek, dobrze skrojonych marynarek i wygodnych, puchowych kamizelek.