Kiton

Kiton – włoski dom mody założony w 1969 roku w Neapolu przez Ciro Paone. Czerpiąc z bogatej tradycji i doświadczenia neapolitańskich krawców, wykorzystując najlepsze tkaniny z naturalnych włókien (jedwab, kaszmir, wełna), zapoczątkował on nową erę krawiectwa jakości. Obecnie Kiton to wciąż pokaźnych rozmiarów pracownia artystyczna, a nie fabryka produkująca na masową skalę. Każdy

Jacob Cohen

Firma założona w Bergamo w 1958 roku przez Emanuela Maffeisa, specjalizuje
się w projektowaniu i szyciu najlepszej jakości koszul. Ogromne dziedzictwo tekstylne, wielopokoleniowa wiedza i doświadczenie zaowocowały stworzeniem najwyższej jakości koszul męskich przy zastosowaniu materiałów premium takich jak: egipska bawełna, irlandzki kaszmir czy włoski jedwab.

Brunello Cucinelli

Brunello Cucinelli to włoska, luksusowa marka modowa sygnowana nazwiskiem jej założyciela, nazywanego „projektantem-filozofem”. Dbałość o środowisko naturalne oraz etykę pracy to naczelne wartości rodzinnej firmy odzieżowej pochodzącej z włoskiego regionu Umbria. Od końca lat 70-tych Brunello Cucinelli specjalizuje się w produkcji odzieży z kaszmiru, czyli miękkiej wełny z kóz, która charakteryzuje się wyjątkową delikatnością i puszystością.

Fabiana Filippi

Jedna z wiodących, włoskich marek – Fabiana Filippi została założona we włoskiej Umbrii w 1985 roku przez braci Giacomo i Mario. Do dziś szczyci się tradycyjnym krawiectwem i zamiłowaniem do doskonałości, które splata się ze współczesnym spojrzeniem na design.

Corneliani

Corneliani to słynna, włoska marka z ponad 60-letnią tradycją. Jest jednym z wiodących liderów w branży odzieżowej, skupiającym się na luksusowej modzie męskiej.

Canali

Włoska firma Canali, z ponad 80-letnią historią należy do grona najlepszych marek odzieżowych na świecie. Tworzy ubrania dla wymagających mężczyzn, dbających o znakomity wygląd i dobry styl. Kreatywność projektantów, doskonałe włoskie krawiectwo i najlepsze tkaniny sprawiają, że wielbicieli odzieży sygnowanej marką Canali wciąż przybywa.

Doriani cashmere

Włoska marka ekskluzywna – Doriani została założona na początku lat 30. Zaczęła swoją działalność na rynku odzieżowym jako producent wysokiej jakości rzemieni i pasków. Zmiana potrzeb włoskiego społeczeństwa spowodowała, że firma zaczęła ewoluować dodając okrycia wierzchnie i innowacyjne paszcze przeciwdeszczowe do swojej oferty. Obecnie marka specjalizuje się w wysokiej jakości dzianinie z kaszmiru, nadając jej włoskiego sznytu i elegancji.

Emanuele Maffeis

Firma założona w Bergamo w 1958 roku przez Emanuela Maffeisa, specjalizuje
się w projektowaniu i szyciu najlepszej jakości koszul. Ogromne dziedzictwo tekstylne, wielopokoleniowa wiedza i doświadczenie zaowocowały stworzeniem najwyższej jakości koszul męskich przy zastosowaniu materiałów premium takich jak: egipska bawełna, irlandzki kaszmir czy włoski jedwab.

Incotex

Wenecka marka Incotex specjalizująca się w produkcji doskonale skrojonych spodni męskich została założona w 1951 roku przez Carlo Compagno jako część grupy Slowear. Starannie skrojone i doskonale dopasowane do męskiej sylwetki spodnie z najlepszych jakościowo tkanin takich jak: bawełna, wełna czy len, są gwarancją nieskazitelnego wyglądu i komfortu noszenia.

Loro Piana

Historia słynnej marki Loro Piana sięga początków XIX wieku i tradycji włoskich kupców handlujących wełna w północnej części Włoch. Korzystając z bogatego dorobku, rodzinna firma ewoluowała przez kilka pokoleń zmieniając profil swojej działalności. Po wojnie zdobyła miano czołowego dostawcy tkanin wełnianych i kaszmirowych, by pod koniec XX wieku zająć się produkcją ekskluzywnych produktów sygnowanych własnym logo.

Luigi Borrelli Napoli

Luigi Borrelli to włoska marka odzieży męskiej wywodząca się z Neapolu. To właśnie w tym miejscu Luigi Borrelli założył firmę w 1957 roku. Wcześniej, krawiectwa uczył się od swojej matki Anny Borrelli, która prowadziła własny zakład specjalizujący
się w szyciu na miarę ubrań męskich.

Santoni

Marka Santoni wywodzi się z małego, rodzinnego warsztatu założonego w 1975 roku we Włoszech. Swoją renomę zawdzięcza doskonałemu połączeniu tradycyjnych technik produkcji, umiejętności tworzenia butów na miarę, z nowoczesną formą.

Zimmerli

Firma Zimmerli słynąca z produkcji ekskluzywnej bielizny damskiej i męskiej została założona w Szwajcarii w 1871 roku. Projektanci korzystają z najwyższej jakości materiałów takich jak: egipska bawełna, surowy jedwab, aż po cienką wełnę merino oraz lekki modal. Każdy element bielizny wykonywany jest ręcznie z tkanin o wysokiej elastyczności,
a delikatne szwy nie podrażniają skóry w trakcie noszenia.